21 czerwca 2023

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM #jaknieczytamjakczytam
To właśnie 7 czerwca o godz. 10.00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski czytało książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach.
Nasza filia w Woli Sernickiej w partnerstwie ze Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej przyłączyły się do akcji.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Sernickiej spotkali się na szkolnym boisku, aby bić rekord w ilości osób czytających w jednym momencie! Celem tej akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że książki to nie tylko lektury i pozycje poważne, o wysokim progu wejścia, lecz również te rozrywkowe, niewymagające wysiłku.

Gminna Biblioteka

Publiczna

w Sernikach

filianowawola@int.pl