16 listopada 2022

BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”,

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sernikach postanowiliśmy odczarować szary listopadowy poniedziałek i na przekór kiepskiej pogodzie dobrze się bawić. Do dobrej zabawy wykorzystaliśmy gry pozyskane w akcji BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, której organizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wraz z Wydawnictwem Store House Egmont.
Przygotowania do partyjki w Ubongo sprowokowały dyskusję o możliwościach ludzkiego mózgu. Uczniowie klasy 5 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzostówce podzielili się swoimi sposobami na ćwiczenie szarych komórek. Chętnie opowiadali co jest dobrym „paliwem” dla mózgu i jak należy „dbać”o mózg aby jego funkcje były na najwyższym poziomie.
Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę – ćwiczenie logicznego myślenia przy pomocy gier! Klasa 5 bardzo starannie przyłożyła się do tej gimnastyki. Po kilku rozdaniach grupy zmieniały stolik żeby przetestować kolejną grę. Było dużo śmiechu i okrzyków satysfakcji z rozwiązanej zagadki. Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili nowo poznane gry i zapowiedzieli się na kolejne rozgrywki.

Gminna Biblioteka

Publiczna

w Sernikach

filianowawola@int.pl